Etkinlik

GAZİANTEP’TE YAPILACAK ETKİNLİKLER

BUZ PATANİ KEYFİ

Buz patenine merakınız varsa SANKO Park ve M1 Tepe alışveriş merkezlerinde buz pistlerinde eğlencenin tanını çıkarabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AT BİNİCİLİĞİ
Gaziantep Atlı Spor Kulübü

Gaziantep Atlı Spor Kulübü Binicilik ve İhtisas Derneği Pancarlı Mahallesinde toplam 8 bin 500 metrekare alan üzerine atlı sporların yapılacağı bir yer. Üyelik sistemi olduğu gibi daha öncesinde de randevu alınarak usta binicilerle atlara binebilirsiniz.

Telefon: 0532 546 93 36
 

 

 

 

 

BOTANİK BAHÇESİNİ GEZİNİZ

gaziantep-botanikpark5Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Botanik Bahçesi 2009 yılında kurulmuştur. Gaziantep’de ilk Botanik Bahçesi olarak faaliyete başlamıştır. özellikle bahar aylarında görülmesi gereken bir mekan.

Botanik Bahçesi kurmaktaki esas amaç, Gaziantep’ in, Türkiye’nin ve Dünya’nın floralarında bulunan ağaç, çalı ve otsu bitkilerin canlı bir koleksiyonunu oluşturmak ve geliştirmektir. Dünya da ve floramızda olan bitkilerin gen kaynağının oluşturulması ve ziyaretçilerimize bu bitkilerimizin tanıtılması ikinci hedefimizdir.

Botanik bahçesi eğitim merkezi şeklinde kurulmuştur. İlk, orta ve yüksek okullarda ki öğrencilerimize bitkileri tanıtmak amacıyla eğitimler verilmektedir. Okullarımıza eğitim için gerekli olan bitki materyallerinin temin edilmesi sorumlulukları arasında yer alır.

 

 

 

 

 

 

FOTOĞRAF TURU
Gaziantep özellikle fotoğrafa meraklılar için güzel bir mekan. Tarihi eserleri taş evleri dar sokakları ile size gülümseyecektir. Gaziantep’in eski sokaklarında Fotoğraf turları yapabilirsiniz

Kale Civarları, Eski çarşılar, hanlar, antep evleri fotoğrafçılar için iyi bir malzeme uluşturuyor.

Her yıl eylül ayında Düzelenen fıstık festivali etkinlikleri çercevesinde Gaziantep konulu “FOTOROMAN” YARIŞMASI” Düzenlendiğinide meraklılarına hatırlatalım
Bitkilerle çeşitli amaçlar ile uğraşan ve bu konuda meraklı olan insanlarımıza her zaman yardım etmeyi ilke edinmiştir. Ülkemizin nesli tükenmekte olan bitkilerin bir kısmının koleksiyonu oluşturulmuş ve halen devam ettirilmektedir.

Botanik Bahçemizde bulunan bitkilerin etiketleme işlemleri yapılarak bitkilerin familyası, türü, cinsi, varyeteleri ve anavatanları Latince ve Türkçe olarak isimlendirilmiştir.

 

 

 

 

 

KUMLA GEMİ TURU

Gaziantep’in denize kıyısı yok ama bir gemisi var. Birecik barajında tarihi mekanları gemi eşliğinde gezebilirsiniz.

Her Pazar Saat 12:00′ de gemimiz harekete geçmektedir.

Tur Zeugma – Rumkale arasında gerçekleşmekte olup yaklaşık olarak 6 saatlik bir zaman diliminde sona ermektedir.

Önceden rezervasyon yaptıran müşterilerimize o günkü tur hakkında detaylı bilgiler mail olarak gönderilecektir. Bu nedenle rezervasyon yaptırmanız sizler icin daha avantajlı olacaktır.

Servislerin Kalkış Noktası
Pazar günleri Saat 10:30′ da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Devlet Tiyatrosu yanından Kumla Gemisi’ne (Birecik Barajı) Belediye Otobüsleri hareket etmektedir.

Adres:
Gazimuhtarpasa Bulvarı No: 39
GAZİANTEP

Telefon:
0.342. 215 25 00 Dahili: 1117
(Ömer Bileç)

GSM:
0.538. 469 59 39
0.532. 691 16 54
(Ömer Bileç)

info@gaziantepdebirgemi.com

www.gaziantepdebirgemi.com

 
PARKANTEP EĞLENCE MERKEZİ
Eğlenceyi seviyorsanız Gaziantep’e çocuklarınızla gelmişseniz Parkantep’te eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden ilginç ve güzel oyuncaklarla dünyadaki eşdeğerleri ile boy ölçüşebilecek bir adrenalin merkezi.
Recep Koç Parkı ve çevresinde bulunan 108 bin metrekare alanı kapsayan bir alanda kurulu Parkantep için 2010 yılı itibari ile giriş ücreti 10 TL ve girişden sonra tüm aktiviteler ücretsiz.

Yılda 1 milyon ziyaretçinin gelmesi hedeflenen Parkantep’te; Dönenceli Ördek, Türkiye Temalı Araba Yarışı, Derviş Temalı Dönen Disk, Dönenceli Uçak, Sinbad Temalı Su Kızağı, Sihirli Fincanlar, Aile Treni, Rafting, Aile Tipi Atlama Kulesi, Uçan Ejderhalar, Korku Tüneli olmak üzere 13 oyun grubu bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir