hasret koksel

Hasret Köksel Gaziantep’in Spritüel Yaşam Koçu

Hasret Köksel, yaşamı boyunca hep farklı biri oldu. Yaşıtlarına göre her zaman “Sıradışı” birisi olarak dikkat çekti. Ortaokul yıllarında arkadaşları bahçede oyun oynarken o bir kenarda, “Evrenin Sırları”nı düşünüyor, merak ediyordu. Çocukken, yaşıtları hikâyeler okurken, O yıllarda Evrenle ilgili okuduğu ilk kitap; İslam Astrolojisidir.
Hayatının her döneminde spritüel ve ruhsal konulara merak duyan Hasret Köksel 1983 yılında Hollanda’da doğdu. Daha sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye geldi. Lise ve üniversite eğitiminin ardından yabancı dil kursu alanında çalışmaya başladı. Ancak aklı hep Bireysel gelişim ve Ruhsal Araştırmalardaydı. Doğuştan gelen yeteneklerini geliştirirken, aynı zamanda İnsan Ruhu, bedeni ve zihni ile ilgili araştırmalar yapmaya ve Eğitimler almaya başladı.
2011 yılında Kozmik Enerji Şifası ile tanışması hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Bir yıl sonra yabancı dil kursu çalışmalarını bırakıp, çocukluğundan beri ilgi duyduğu, eğitimler aldığı ve enerji uygulayıcılığı yaptığı Bu alanı, bireysel gelişimi meslek olarak seçti. Gaziantep’e Bir kişisel gelişim merkezinde Kozmik Enerji Şifası Uygulayıcısı olarak çalışmaya başlayan Hasret Köksel, 2013 yılında Kozmik Enerji Şifası Master unvanı, 2014 Magister Kozmik Şifacı unvanı ve son olarak da 2015 Ocak ayında Zoroastrian Kozmik Şifacı unvanını aldı. Şu anda Türkiye’deki 8 Zoroastrian Kozmik Şifacıdan arasında bulunmaktadır.
Şifaya Vasıta olmayı, hayatının odak noktasına yerleştiren Hasret Köksel, yaptığı işin “Tamamlayıcı Tıp” olduğunu söylüyor ve kendisine başvuranları da “Danışan” olarak nitelendiriyor. Köksel, danışanların bireysel çalışmalarında Zihni Susturma Sanatı, kişilerdeki enerji dengesizliklerini ölçme ve dengeleme, Çakra ve Aura’daki hasarları onarma, bolluk ve bereket dengesi, sevgi ve şefkat travmalarını şifalandırma ve danışanlarının hayatlarındaki tıkanıklıklara uygun koçluk yapma gibi bir dizi farkındalık çalışması yapıyor. Merkezinde ayrıca, Diksiyon, Stres ile Başa Çıkma, Motivasyon, NLP, İletişim Kurma Teknikleri Eğitimi de veriliyor.
Ruhsal arınmanın yanında, Fizik Beden ve Yaşam Enerjisine de önem veren Köksel, aynı zamanda Yetişkin Yogası ve Çocuk Yogası dersleri de veriyor. Köksel, Aktif/Dinamik Yoga’yı enerji ile harmonize edip kendine özgü bir tarz yaratarak, Yogayı Gaziantep’e sevdirmeye devam ediyor.
RUH HASTA OLMADAN BEDEN HASTA OLMAZ!
“Ruh hasta olmadan beden hasta olmaz” diyen Hasret Köksel’e göre, Travmalar, önce duygu olarak Ruhsal Bedene yerleşir. Vücudumuz, günlük hayat akışı içinde bu travmaları vücudumuzdan dışarı atma potansiyeline sahiptir. Fakat bazen Yaşam enerjisi düşük yada kendini çok dinleyen veya kendini Şifaya açmayan kişilerde, Travma vücuttan gitmez, bilakis yapışıp kalır. Sonrasında bu travmalar “Hastalık” olarak Fizik bedene yansıyarak, Fizik Bedenimizi Hasta eder.
Merkezimize, Migren, depresyon, Kronik Hastalıklar, kişilik ve davranış bozuklukları, alkol, sigara ve madde bağımlılığı, ilişki sorunları, öğrencilerin odaklanma ve dikkat dağınıklığı, motivasyon sorunları ile kendini kişisel gelişim alanında geliştirmek ve derinleştirmek isteyenler ve kendini tanımak ve farkındalıklarını arttırmak isteyen kişiler başvuruyor.

“İnsanlar sizi nasıl buluyor, size nasıl ulaşıyor?”
Köksel, “İnsanlar sizi nasıl buluyor, size nasıl ulaşıyor?” şeklindeki soruya, “Nasibi olan geliyor” diye yanıt veriyor. Her hastalığın ruhsal bir bozukluktan, yaşanılan bir travmadan kaynaklandığını ifade eden Hasret Köksel, çalışmalarını anlatmaya şöyle devam ediyor; “Mesela, migren. Maalesef günümüzde migren çok yaygın. Duygusal olarak inceleyecek olursak; Kişi migren hastalığına sahip olana kadar hangi duygusal ve ruhsal aşamalardan geçti? Bu çok önemli. Aynı şekilde kilo Problemi yaşayan ve fazla kilolarından rahatsız olan bir çok insan için de aynı şey geçerli. Kilo almak vücudun bir savunma şeklidir. Kendi kendini korumak için kilo alıyor insan. Sevgi eksikliğini yemek yiyerek doyurmaya çalışıyor.”
Derinleşerek ve ilerleyerek şifaya vasıta olmayı hayatı boyunca sürdüreceğini belirten Hasret Köksel, kozmik enerjinin bir nevi Enerji Bedeni temizliği olduğunu söylüyor… Köksel, “Örneğin 50 yıl boyunca yıkanmayan bir halıyı düşünün. Halının üzerinde ne kadar toz ve kir birikir. İnsanoğlu da böyledir. Yılların olumsuzlukları temizlenmezse, bunlar Enerji bedenimizi etkiler. Daha sonra da hastalık olarak fizik bedene geçer.

KOZMİK ENERJİ SİSTEMİ NEDİR?
Kozmik Şifa Enerji, bütünsel yaklaşımla hem korunma, hem temizlenme hem de şifa sağlayan en etkili tamamlayıcı tıp yöntemidir. 400 yıl önce Tibetli rahipler tarafından şifa vermek amacıyla kullanılan bu yöntem, tarih boyunca çeşitli yerlerde aynı amaçla uygulanmıştır.
Bir tıp doktoru olan Alexander Vladimir Petrov, Rusya’da gitgide artan hastalıklara karşı daha etkili yöntemler bulmak amacıyla eski tıp yöntemlerini araştırırken Kozmik Enerji ile karşılaşıp, yöntemi hastalarına uygulamaya başlamış, yaptığı klinik deneyler sonucunda daha önce görülmemiş ölçüde hızlı ve etkili iyileşme süreçleri elde etmiştir.

1984 yılında başladığı çalışmalarının başarısı üzerine, 1994 yılında Rusya’da ilk Kozmik Enerji Okulu’nu açmıştır. Petrov’un öğrencilerinden Fotiny Gudela bu sistemi Türkiye’de tanıtmış ve Hasret KÖKSEL’de Petrov’un ekolünü mevcut haliyle sürdürmekte ve aktarmaktadır.
Köksel, Danışanlarımız üzerinde, Çalışmakta olduğumuz tekniklerden bir tanesi olan Kozmik Enerji; sadece fiziksel bedenin şifalanması ile birlikte, ayrıca hastalığın duygusal, zihinsel ve daha yüksek düzeylerde yer alan kök sebeplerinin de atılmasını sağlar. Kozmik enerjinin teşhisi, bütünsel bir teşhis sistemidir. Sadece fiziksel bedenin anatomisine değil insan enerji bedenlerinin yapısına ve bioenerji bilgi alanlarının (aura) ve merkezlerinin (çakralar) çalışmasına da dayanır.
Bu bio-enerji bilgi alanları ve merkezleri aracılığıyla, kozmik enerji şifacısı kişinin enerji bedenlerindeki deformasyonları ve bu enerji alanlarının yapılarında yer alabilecek negatif enerji-bilgi programlarını belirleyebilir. Sonuç olarak, kozmik enerji yöntemiyle güçlü bir enerji temizlemesinin ve bütün bir enerji şifasının ardından sadece fiziksel sağlık yeniden kazanılmaz, ayrıca ortaya çıkabilecek gelecek problemlerin olasılığı da büyük ölçüde azaltılır.
“Kozmik Enerji bireylere sadece şifa ve Enerji vermekle kalmaz, aynı zamanda her insanın enerji bedeninde bulunan negatif etkileri de temizler. Kişinin hayatında olumsuzluk yaratan nazar, büyü, düşük seviyeli parazit varlıklar gibi düşük titreşimleri ortadan kaldırır. Kişi hayatının her alanında büyük değişim ve dönüşüm yaşar. Bireyin titreşimi kademeli olarak artar. Birey Kozmik Enerji ile aurasını, karmasını, geçmişini, bedenini, çakralarını, dişil ve eril enerji kanallarını tamamen temizler, dengeler ve şifalandırır. Kozmik Enerji bireyleri korur, onların manyetik alanlarını güçlendirir, enerji akışlarını sağlar, pozitif enerji ile yükler, bloke olmuş enerji yollarını açar, bolluk, bereket, sağlık ve sevgi getirir.”


Amacımız, şehrimiz insanının sağlıklı, mutlu, dengeli ve bilinçli bir yaşam sürmesine katkı sağlamak, Beden, Zihin ve Ruhu birleştiren uygulamaları ile kendilerini tanıyıp keşfetmek isteyen herkese; rahat, huzurlu ve güvenli bir alan sunmaktır. Merkezimiz; bireyin kendini tanıma ve geliştirme sürecini, kişinin kendini yüce potansiyeli ile ifade edebilme özgürlüğünü en yüksek derecede onurlandırır” şeklinde konuştu.
Hasret Köksel, yaptığı işi bir meslekten çok, bir “Dava” olarak görüyor.
Aynı zamanda Yaşam Koçu ve Yoga Eğitmeni olan Hasret Köksel, 2017 yılının Haziran ayında , “Şifaya vasıta olmak ve İnsanoğlundaki ışığı keşfederek, insanlık adına bir adım atmak amacıyla”, Değişim ve Dönüşüm Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi’ni kurdu. Köksel, bu merkezde, insanların hayatlarına dokunmakta ve hayata mutlu ve başarılı olmak için sevginin ve bilginin gücü ile hayatını anlamlandırmaktadır.DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir