Gaziantep Sanal Geziliyor

Gaziantep’i merak edenler, görmek isteyip de göremeyenler, sanal alemde şehirde görünmesi ve gezilmesi gereken noktaları bir bir gezebiliyor. Gezi sırasında bulunulan bölge hakkında da detaylı bilgi alınabiliyor. Vakti sınırlı olanlar da kısa bir gezinin ardından geziye daha sonra kaldığı yerden devam edebiliyor. Gökyüzünde başlayan Gaziantep yolculuğu, yeryüzünde sürüyor. İstediğiniz bölgeye bir ‘tık’ dedikten sonra kılavuz eşliğinde merak edilen bölgeleri gezebiliyorsunuz. Bulunduğunuz noktayı en ince ayrıntılarına kadar öğrenebiliyorsunuz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan “Gaziantep’in Yeni Yüzü” adlı programla Gaziantep’in en güzel noktaları hakkında detaylı bilgi veriliyor. Sanal gezi sırasında istediğiniz noktada mola verme imkânınız da var. 25 noktayı 7 bölüm altında hazırlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Gaziantep’i sevenleri yormadan merak ettikleri şehri gezme fırsatı sağlıyor.

Bu seyahatte; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, 14 Şehit Anıtı, Kır Kahvesi, Şire Hanı, Maarif Kavşağı, Gazikent Kavşağı, Tugay Kavşağı, Doğumevi Kavşağı, Yeşilova Kavşağı, Bey Mahallesi, FSM İlköğretim Okulu, Tutyalı Konağı, Gaziantep Kalesi, Naib Hamamı, Bakırcılar Çarşısı, Hayvanat Bahçesi. Harikalar Diyarı, Masal Parkı, Çetin Emeç Kültür Merkezi, Ömer Ersoy Kültür Merkezi, Onat Kutlar Kültür Merkezi, Kahramanlık Panorama Müzesi, Kent Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi ve Medusa Cam Eserler Müzesi gezilebiliyor. İlk başta bu noktaları ziyaret ettiren belediye yetkilileri, ilerleyen zamanlarda gezi noktalarını artırmayı amaçlıyor.

http://www.gaziantep-bld.gov.tr/gecici/sanal/index.html
Adem YILMAZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir