gaziantephayvanatzoo

Gaziantep Hayvanat Bahçesinde Yapabileceğiniz Etkinlikler

Gaziantep’e gezmeye gelenlerin en çok ziyaret ettiği mekanların başında Gaziantep Hayvanat Bahçesi Geliyor. Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük, Avrupa’nın üçüncü, Dünyanın ise dördüncü büyük hayvanat bahçesinde yapabileceğiniz aktiviteler neler. İşte Onları sizlere sıraladık.

Hayvan Barınaklarını Ziyaret
Hayvanları yazlık ve kışlık mekanlarında ziyaret edebilirsiniz. Bu ziyaretinizi araçla yapabileceğiniz gibi yürüyerek doya doya yapabilirsiniz.
Burç Ormanlarında Mangal
Hayvanat bahçesini ailenizle veya guruplar halinde ziyaret etmeye gittiğinizde Ziyaret öncesi veya sonrasında mangal yapabilirsiniz.

Zooloji Müzesi
Türkiye’ de bir Hayvanat Bahçesi içerisinde ilk ve tek olan, 750 m2’lik bir alan üzerinde kurulmuş olan Gaziantep Zooloji ve Doğa Müzesi, ilginizi çekecektir.

Zooloji müzesinde milyonlarca yıl önce yaşamış nesli tükenmiş ve tükenmekte olan hayvanlar ile varlığını geçmişten günümüze kadar zamana tanıklık edip sürdüren ve doğayı paylaştığımız yüzlerce hayvan tür ve örneğini yakından görme ve tanıma imkânını ziyaretçilere sunmaktadır.
Müzede doğal yollarla ölmüş hayvanlar tahnit sanatı ile canlı gibi içi doldurulmuş şekilde sergilenmektedir.

Gaziantep Zooloji ve Doğa Müzesi, oluşturulan hayvan koleksiyonun yanı sıra, eğitim salonunda özelikle çocukların ilgisini çeken doğal yaşamı ve hayvanları anlatan belgeseller sergilenmektedir.

Safari Keyfi
Gaziantep Hayvanat bahçesinde otçul hayvanların özgürce dolaştığı geniş alanda üzeri açık alanda safari tecrübesi yaşabilirsiniz. Ceylanlar, Mandalar, Leylekler, Atlar, Develer, Tavuklar safari parkta kendilerine özel edindikleri alanda dolaşırken sizler onları izleyebilirsiniz.
At Biniciliği
Hayvanat Bahçesinde özel alanda ekstra ücret ödeyerek at bine bilirisiniz. Bakıcıların eşliğinde özelikle çocuklar için iyi bir deneyim olmaktadır. Down Sendromlu çocuklar için iyi bir deneyim ve tedavi olmaktadır.
Fok Gösterisi
Belirli saatlerde hayvanat bahçesi içerisinde bulunan fok gösteri merkezinde, eğitilmiş fokların gösterisini izleyebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir