novahaber2

Embriyoları Tüple İstanbul’dan Gaziantep’e taşıdılar. Sekiz Yıl Sonra Bebeklerine Kavuştular.

Sekiz yıl çocuk sahibi olamayan Sağlık çifti film gibi olaylar zinciri sonrası ikizlerine kavuştu. Gaziantep’te yaşayan Yıldız, Dündar Sağlık çifti altı tüp bebek denmesi yaptı. Sekiz yıl İstanbul’da bir Tüp bebek merkezinde dört tüp bebek denemesi yapan çift çocuk sahibi olamadı. Embriyolarını tüp ile İstanbul’dan Gaziantep Novafertil Tüp Bebek Merkezine getirdiler. Burada bebeklerine kavuştular.
Gaziantep’te 2010 yılında evlenen çift normal yollar ile çocukları olmayınca tüp bebek tedavisi için Gaziantep’ten dört yıl tüp bebek yapmak için İstanbul’a gittiler. Tüp bebek denemelerinde Yıldız Sağlık hamile kalmasına rağmen uçakla yolculuk yaptığı için çocuklarını kaybetti.
Ümitlerini kesen çift son umutla Gaziantep Novafertil Tüp bebek merkezine müracaat etti. Baba adayı Dündar Sağlık ya ameliyat olmayı ya da İstanbul’dan Embriyolarını getirmesi gerektiği belirtildi.
Sağlık çifti İstanbul’dan Gaziantep’e embriyolarını 48 sekiz saat içinde Tüp ile getirmek için yola çıktı. Elindeki tüp ile uçağa alınmayan çift kırk dört saat aç karna otobüs ile yolculuk yaparak. Embriyoları Tüp ile Gaziantep’e getirmeyi başardılar.
Gaziantep Novafertil Tüp Bebek Merkezinde yapılan tedavi sonrası ikizleri İpek ve Hüseyin Hızır’larına kavuşurlar.
Sekiz yıl sonra çocuklarını kucağına alan anne Yıldız Sağlık; “Çocukları olan ailelerin yanına gittiğimde ağlayarak eve dönerdim. Toplum içine çıkmıyordum, düğüne gitmiyordum. Hayata küsmüştüm. Sekiz yıl sonra Novafertil Tüp Bebek Merkezi doktoru Ruşen Atmaca sayesinde çocuklarıma kavuştum. Allah Doç. Dr. Ruşen Atmaca ve ekibinden razı olsun “dedi.
Film gibi hikâyelerini anlatan Dündar Sağlık” 2010 yılında evlendik. Normal yollar ile çocuğumuz olmadı. Hastaneye gittik çocuğun olmaz dediler. İstanbul’da özel bir hastanede dört defa tüp bebek yaptık. Başarılı olamadık. Son çare olarak Gaziantep’te Novafertil Tüp Bebek Merkezi’ne geldik. Embriyolarımızın getirilmesini istediler. Tüp teknolojisi ile getirmek için yola çıktık. Uçak bizi tüp tehlikeli diye kabul etmedi. Otobüsle gittik, geldik. Tüpü görenler “içinde ne var” diye sorduklarında “çocuklarım var” diyordum. Bir biletçi “Çocukların için bilet almaz mısın?” dedi. Aldım bilete sekiz yüz lira çıktı. Tüple getirdiğimiz embriyoların transferi sonrası çocuklarımıza kavuştuk.” Dedi
Novafertil Tüp Bebek Merkezi doktorlarından Doç. Dr. Ruşen Atmaca Tüp bebek teknolojinin çok geliştiğini bu sebeple çocuk sahibi olamayanların şansının her geçen gün artığını belirtti. Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Ruşen Atmaca; “ Tüp bebek için embriyolar elde ediyoruz. Bunu anneye transfer ediyoruz. Elde etiğimiz embriyoları özel bir tüp ile istediğimiz yere taşıyabiliyoruz. Teknoloji bize bu imkânı sunuyor.
Hastamız tüp bebek yapıp embriyolarını İstanbul’da dondurmuşlardı. Embriyolarını tüpün içinde Gaziantep’e getirdiler Embriyoları dünyanın her yetine tüp ile taşıyabiliyoruz. Hastamıza İstanbul’dan gelen embriyoları annemize transfer ettik. Bu şekilde çocuk sahibi oldular. ”Dedi.
Sekiz yıl sonra çocuk sahibi olan Yıldız-Dündar Sağlık çifti mutlu olduklarını belirterek Allah herkese nasip etsin temennisinde bulundular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir