20170309_113649

Boklu Parçacılar Çarşısı

Gaziantep tarihi , turistik, çarşıları ile ünlüdür. Ancak öyle bir çarşı var ki ne ismi nede işlevi ile dünyanın başka bir yerinde bulamazsınız. Boklu Parçacı çarşısı.
Gaziantep’in Düztepe semtinde bulunan çarşı tül, perde, kumaş fiyatları ile en fakirinden en zenginini kendine çekiyor.
Dar bir sokakta bulunan çarşıya kamyonların biri gelip biri gidiyor. Çarşıda fabrikalardan defolu çıkmış ürünler, kaliteli ama bir kısmı kullanılmış artan kısmı ise satılamamış ürünler yer alıyor. Aldığınız bir ürünün devamını bulmanız zor. 2 bin 3 bin liraya yaptıracağınız ev perdesini burada 200 yüz liraya alabiliyorsunuz.

Kumaş fiyatların metresi 1 TL ile 10 TL arası değişiyor. Doğru düzgün alt yapısı olmayan sokakta dar gelirli insanlar yanında şehrin lüks semtlerinden gelen araçlar görüyorsunuz.

Gaziantep’teki bu parçacıların en kötü yanı isimleri. İlk defa gidenler adresi sormakta zorluk çekiyor. Boklu parçacı dediğinizde bilmeyen yok.

BOKLU PARÇACIYA NASIL GİDİLİR

(Düztepe Semtinde Yaşam Hastanesinden sola dönün. )Beydilli Mahallesi, 66045. Cd., 27300 Şahinbey/Gaziantep

“Boklu Parçacılar Çarşısı” için 2 yorum

  1. Arkadaşlar , başka isim kalmadı mı dünyada , “boklu” isim nedir Allah aşkına , değiştirin gitsin , insanlar yeni isme alışırlar , aradan 5 sene geçti mi unutulur gider. başka şehirlerden ve yurt dışından gelenler içinde iyi bir anı değil ve millete alay konusu resmen !! Herkes ürünleri için iyi ve prestijli marka olsun diye çabalarken , bizde yerin dibine mi sokacağız.. lütfen gereğini yapın. ülkemizin prestijini de düşünün lütfen, ayaklar altına almayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir